Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętej Rodziny w Trześni

18 WRZEŚNIA 2016
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY:

1. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy parafialne Misje Miłosierdzia. Na wszystkich Mszach Św. Ojcowie Dominikanie Marek Grzelczak i Wojciech Krok bedą głosić misyjne kazania. W kolejnych dniach będą odbywaly się spotkania i nabożeństwa misyjne. Na stoliku z prasą i przy bocznych ołtarzach znajdziemy zaproszenia z programem Misji. Proszę o zabranie ich dla swojej rodziny oraz krewnych, sąsiadów czy znajomych, o których wiemy,  że dzisiaj ich w kościele nie będzie i raczej osobiście zaproszeń nie odbiorą.
Dla wspólnoty parafialnej Misje Miłosierdzia są szansą na " odnowienia życiodajnych relacji człowieka z Bogiem i drugim człowiekiem". Postarajmy  się tak zorganizować tydzień Misji, aby uczestniczyć nie tylko w naukach stanowych ale także w kolejnych nabożeństwach misyjnych. Program misji będzie również dostępny na stronie internetowej Parafii w zakładce Program Misji Miłosierdzia.

2. W czasie misji nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00. Zamówione intencje zapisane na te godiznę będą zasadniczo odprawiane o godz. 9.00.  Jeżeli wiązałoby się to z problemami prosimy o kontakt.

3. W środę przeżyliśmy miłe spotkanie z naszym Rodakiem, Prof. Józefem Dudą, który przekazał dla naszej parafii 50 krzyżów i opowiedział o swojej kolekcjonerskiej pasji. Ekspozyję można obejrzeć dzisiaj po Mszach Św. Wyrażając wdzięczność Darczyńcy, dziękuję Paniom z Akcji Katolickiej za przygotowanie ekspozycji i środowego wydarzenia.

4. Światowy dzień Środków Masowego Przekazu stanowi okazję do rachunku sumienia z naszego korzystania z telewizji, radia, prasy, a zwłaszcza internetu. Szczególne zobowiązanie staje przed rodzicami, którzy powinni uczyć dzieci mądrego i odpwiedzialnego korzystania z mediów.

5.  W środę na nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy adoruje R. Matki Bożej Królowej Polski (P. Stanisławy Robak).

6. Taca z najbliższej niedzieli przeznaczona jest na remont naszej katedry sandomierskiej.

7. Serdeczne podziękowania składam dyżurnym z ubiegłego tygodnia za porządkowanie kościoła i jego otoczenia oraz ofiarę 70 zł. O przejęcie dyżuru proszę parafian z ul. Młynarskiej .

8. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza na szkolenie o dotacjach na przetwórstwo rolno-spożywcze, które odbędzie się w Mielcu, 19 września, o godz. 10.00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

9. Dzisiaj po Mszy Św. zbiórka do puszek na ofiary kataklizmu trzęsienia ziemi we Włoszech.

FURMANY - ORLISKA:

1. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy parafialne Misje Miłosierdzia. Na wszystkich Mszach św. O. Dominikanie Marek Grzelczak i Wojciech Krok bedą głosić misyjne kazania. W kolejnych dniach tygodnia będą odbywały się spotkania i nabożeństwa misyjne. Zakończenie misjii w dniu odpustu ku czci Aniołów Stróżów. Na stoliku z prasą znajdziemy zaproszenia z programem Misji. Proszę o zabranie ich dla swojej rodziny oraz krewnych, sąsiadów czy znajomych, o których wiemy, że dzisiaj ich w kościele nie będzie i
raczej osobiście zaproszeń nie odbiorą.  Dla wspólnoty parafialnej Misje Miłosierdzia są szansą na " odnowienia
życiodajnych relacji człowieka z Bogiem i drugim człowiekiem". Postarajmy się tak zorganizować tydzień Misji, aby uczestniczyć
nie tylko w kazaniach misyjnych w niedzielę i naukach stanowych, ale także w kolejnych nabożeństwach misyjnych.

2.
W czasie misji w kościele parafialnym nie będzie Mszy Św. rannych. Zamówione intencje zapisane na Mszę św. o godz. 7.00 będą zasadniczo odprawiane o godz. 9.00. Jeżeli wiązałoby się to z problemami prosimy o kontakt. W Furmanach i Orliskach zostaną odprawione Msze Św. za zmarłych w ostatnim czasie. Prosimy sprawdzić wykaz intecji na tablicy ogłoszeń.

3. Światowy dzień Środków Masowego Przekazu stanowi okazję do rachunku sumienia z naszego korzystania z telewizji, radia, prasy, a zwłaszcza internetu. Szczególne zobowiazanie staje przed rodzicami, którzy powinni uczyć dzieci mądrego i odpwiedzialnego korzystania z mediów.

4. Taca z najbliższej niedzieli przeznaczona jest na remont naszej katedry sandomierskiej.

5. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza na szkolenie o dotacjach na przetwórstwo rolno-spożywcze, które odbędzie się w Mielcu, 19 września, o godz. 10.00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

6. Dzisiaj po Mszy Św. zbiórka do puszek na ofiary kataklizmu trzęcienia ziemi we Włoszech
Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW